Niçin Duvar Kağıdı?

NİÇİN DUVAR KAĞIDI? 

İTHAL DUVAR KAĞIDI SiLiNEBiLiR ÖZELLİKTEDİR:   İthal duvar kağıtları silinebilir özelliktedir  Islak ve nemli bezle doğal sabunlu su ile silinebilir temizlenebilir . Bu sayede ithal duvar kağıdı yıllarca temiz bir şekilde duvarlarınızı muhafaza eder. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ithal duvar kağıdınızı güçlü asidik yapısı olan çamaşır suyu, amonyak esaslı kimyasal temizlik malzemeleri ile temizlemekten kaçınınız, bu duvar kağıdınızın yapısının bozulmasına ve renginin solmasına sebep olabilir. Bu konuda doğal beyaz sabun sizin için en iyi çözüm olacaktır.

 

İTHAL DUVAR KAĞIDI ÖRTÜCÜ ÖZELLİKTEDİR: İthal Duvar kağıtları ,esnek ve sağlam yapısı sayesinde duvarlarınızdaki yüzey hatalarını çatlama ve kabarmaları örter kılcal çatlamalara ve eski boya dökülmesi gibi sorunlara yine duvarlarınızın kabarmasına engel olur. Yeni binalarda sıkça karşılaştığımız duvar çatlamaları yeni nesil ithal duvar kağıtlarıyla tamamen yıllarca sizi rahatsız etmeyacektir. 

 

İTHAL DUVAR KAĞIDI EK YERİ BELLİ ETMEZ : İthal duvar kağıtları üst üste değil  yan yana yapışır ek yeri belli etmez .Düzgün uygulanmış İthal duvar kağıtlarında ek yeri belli olmaması gerekir.  Eskiden duvar kağıtları kenar kesimleri düzgün yapılamadığından üst üste yapıştırılır veya orta kesim yapılarak bu sorun giderilmeye çalışılırdı . Bu ise desen kaymaları ve devamlı dikey çizgilerin çok belirgin olması gibi sorunlara yol açıp uygulamada sıkıntılara sebep oluyordu .İthal duvar kağıtlarında kenar kesimleri mükemmel denilecek oranda düzgün üretildiğinden ötürü uygulaması kolay ve ek yeri belli olmadığından ötürü daha iyi sonuç vermektedir.

 

İTHAL DUVAR KAĞITLARININ BAZILARI SÖKÜLEBİLİR ELYAF TABANLIDIR : İthal duvar kağıdı elyaf ve  pamuk lif içeren yapısı ile duvarınızdan sökerken kopmaz kolay sökülür. İthal duvar kağıtlarında duvar kağıdınızın zamanı geldiğinde duvarlarınızdan kolay sökülebilmesi için üreticiler günümüz teknolojisinin getirdiği avantajlarından yararlanarak duvar kağıtlarının alt katmanlarına taban kısımlarına elyaf veya pamuk lifler yerleştiriyorlar, bu ise eskiden olduğu gibi duvar kağıdının duvardan sökülmesini problem olmaktan çıkarıyor. İthal duvar  kağıdı tabanından ayrılmadan bütün olarak duvarlardan kolayca ayrılıp size zaman ve emek olarak tasarruf sağlıyor. Hatta altındaki zemine ve boyaya bile zarar vermeden. İthal duvar kağıdının sökülebilir özellikte olması bizce önemli bir özellik duvar kağıdı alırken buna dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. 

 

İTHAL DUVAR KAĞIDI ALEVE DAYANIKLI KOLAY ALEV ALMAZ ÖZELLİKTEDİR: İthal duvar kağıtları Avrupa birliğinde  EN – 235 normlarında belirtilen özelliklerde aleve karşı dirençli üretilmektedir. Ateş karşısında duman üretmez aleve karşı direnir . Bu özellik öncelikle otel, işyerleri, iş merkezleri için aranılan bir özellik olmakla beraber artık ev için üretilen duvar kağıtlarında da sıkça kullanılmaya standart hale gelmeye başladı biz güvenlik açısından  bunu da önemli bir özellik olarak görüyoruz.

 

İTHAL DUVAR KAĞIDI VE SES İZOLASYONU  : İthal duvar kağıtlarında bazıları yumuşak ve dokulu olanlar  duvarlarda  ses izolasyonu sağlar. Profosyonel kullanımlar için özel üretilmiş akustik duvar kaplamalarda  olmakla beraber ev için üretilmiş yumuşak dokulu tekstürlü bazı duvar kağıtları size bu avantajıda  sağlar.

 

İTHAL DUVAR KAĞIDI VE ISI İZOLASYONU : İthal duvar kağıtları yapısındaki ham kağıt vinil ve bazı püskürtme dokulu duvar kağıtları duvarlarda % 20 lere varan ısı izolasyonu sağlayabiliyorlar. Dolayısyla duvarlarda nem oluşumuna ısı geçişlerine saten boyada ve yağlı boyada  sıkça gördüğümüz terlemelere engel olabiliyorlar .Yine aynı özellikten dolayı duvarlarda  küf ve mantar  oluşumunu engellemeye de yardımcı olurlar.

 

İTHAL DUVAR KAĞITLARINDA SAĞLIK :Duvar kağıtları üretimi Avrupa birliği ülkelerinde   yetkili sertifika kuruluşları tarafından test edilip onaylanma mecburiyeti vardır.  Hijyen ve sağlıklı olduğu yine kalite ve renk solmazlık testleri  yapılmaktadır. 

İçerisinde kanserojen madde kullanımı alerjen maddeler olup olmadığı denetlenip sertifikalar ile tesbit edilmektedir.özellikle ucuz üretim yapan bazı  üretici firmalar ve merdiven altı üretim yapan bazı üreticiler bunu göz ardı edebilmektedir.  Satıcınızdan mutlaka ürünün sağlıkla ile ilgili sertifikalarının olup olmadığını sorunuz

 

BEBEKLER İÇİN İTHAL DUVAR KAĞITLARI : Bebekler için ham kağıt ve kök boyalardan üretilmiş Özel bebek odası için duvar kağıtları da piyasada bulmak mümkündür. 

 

İTHAL DUVAR KAĞIDI UZUN ÖMÜRLÜ VE EKONOMİKTİR : İthal duvar kağıtları eski - yerli duvar kağıtlarına ve duvar kaplama malzemelerine göre uzun seneler solmama ve kalite ömrüne sahiptir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir ürün sizin için aynı maliyetleri ve çabaları göze almamak demektir. Artık duvar kağıdı fiyatları boya ve diğer kaplama malzemelerine çok yaklaşmış durumdadır .Önümüzdeki yıllarda kullanım oranlarının da artmasıyla maliyet olarak daha da uygun olacağını düşünmekteyiz.    

 

İTHAL DUVAR KAĞITLARINDA BİNLERCE RENK BİNLERCE DESEN : Günümüzde duvar kağıtları çok geniş ürün yelpazesine sahiptir çeşitli desen ve dokulu sonsuz renkte üretim ve renk avantajlarıyla istediğiniz renkte ve desende size duvar kağıdı bulma avantajı sağlamamaktır.Diğer duvar kaplama malzemelerinde olduğu gibi bütün mekanı aynı renk yapmak zorunda değilsiniz tek duvar desenli diğer duvarlar düz tamamı desenli modern desenli   Binlerce renk ve desen den oluşan koleksiyonlar ile artık hayalinizdeki  duvarlara sahip olabilirsiniz .